intro

JAROMÍR HANÁK

Kdo jsem?

Historik spojený poslední více než čtvrtstoletí s Fenoménem Austerlitz – legendární bitvou u Slavkova (2. 12. 1805). Od listopadu 1989 až donedávna na zámku ve Slavkově u Brna a v Památníku Mohyla míru. Autor tamních expozic, desítek článků a studií, editor, redaktor a vydavatel řady publikací, z nichž mnohé jsou spjaty právě s touto bitvou. Důvěrná znalost bojiště mne vedla k vydání nejnovějšího, obsáhlého průvodce krajinou bitvy.
Vám teď nabízím, abyste tuto krajinu společně se mnou poznali. Ať už prostřednictvím knižního průvodce či se mnou osobně přímo na bojišti. Vydejte se se mnou na cestu! 

Jaromír Hanák

Formát 150 x 210 mm, 24 stran, 18 ilustrací, šitá vazba, laminovaná kartonová obálka. Česky, anglicky, německy, francouzsky, rusky, polsky.

Nakladatelská cena 39,- Kč vč. DPH + poštovné

OBJEDNÁVKA PUBLIKACE

mohyla miru slavkovska bitvaMOHYLA MÍRU, PRATECKÝ KOPEC - to nejsou jména, za nimiž si představí něco konkrétního jen ti, kdo v jejich okolí žijí. Už po desítky let jsou součástí dodnes živého fenoménu AUSTERLITZ. Bohatě ilustrovaná brožura shrnuje vznik a budování Mohyly míru jako ojedinělého válečného památníku. Shrnuje také v kostce průběh bitvy u Slavkova, zejména v centrální části bojiště a na Prateckém kopci, kde byla bitva rozhodnuta a kde také byla Mohyla míru postavena.