intro

JAROMÍR HANÁK

Kdo jsem?

Historik spojený poslední více než čtvrtstoletí s Fenoménem Austerlitz – legendární bitvou u Slavkova (2. 12. 1805). Od listopadu 1989 až donedávna na zámku ve Slavkově u Brna a v Památníku Mohyla míru. Autor tamních expozic, desítek článků a studií, editor, redaktor a vydavatel řady publikací, z nichž mnohé jsou spjaty právě s touto bitvou. Důvěrná znalost bojiště mne vedla k vydání nejnovějšího, obsáhlého průvodce krajinou bitvy.
Vám teď nabízím, abyste tuto krajinu společně se mnou poznali. Ať už prostřednictvím knižního průvodce či se mnou osobně přímo na bojišti. Vydejte se se mnou na cestu! 

Dušan Uhlíř

Formát 210 x 277 mm, 160 stran na křídovém papíře, 240 převážně barevných ilustrací, mapy, plány, schémata, původní kresby uniforem od ak. mal. Karla Zemana, čtyřbarevný laminovaný přebal, pevná vazba. ISBN 80-86831-01-9

Nakladatelská cena 399,- Kč vč. DPH + poštovné

OBJEDNÁVKA PUBLIKACE

bitva tri cisaru austerlitzZ obsahu: Francie a Evropa po velké revoluci * Právo - Věda a technika - Umění a vkus * Přípravy a průběh polního tažení * Psal se rok 1805 * Velká armáda * Napoleonova taktika a strategie * Armády staré Evropy * Zbraně napoleonských válek * Císaři * Generalita * Složení armád před bitvou * Dvojí sukno uniforem * Bojiště * Vojáci napoleonských válek * Mezi nocí a dnem * Den bitvy * Slunce vychází v půl osmé * Obrazy války * Síť na Zlatém potoce * Péče o raněné * Lví skok * Mohyla míru * Od Santonu po Staré vinohrady * Smrt generála Valhuberta * Garda proti gardě * Monument pro Versailles * Rybníky * Slavkovské mýty - legenda o rybnících * Cestou k Hodonínu * Carův křídelní pobočník * Setkání u Spáleného mlýna * Evropa po slavkovské bitvě * Kraj pod mohylou.