intro

JAROMÍR HANÁK

Kdo jsem?

Historik spojený poslední více než čtvrtstoletí s Fenoménem Austerlitz – legendární bitvou u Slavkova (2. 12. 1805). Od listopadu 1989 až donedávna na zámku ve Slavkově u Brna a v Památníku Mohyla míru. Autor tamních expozic, desítek článků a studií, editor, redaktor a vydavatel řady publikací, z nichž mnohé jsou spjaty právě s touto bitvou. Důvěrná znalost bojiště mne vedla k vydání nejnovějšího, obsáhlého průvodce krajinou bitvy.
Vám teď nabízím, abyste tuto krajinu společně se mnou poznali. Ať už prostřednictvím knižního průvodce či se mnou osobně přímo na bojišti. Vydejte se se mnou na cestu! 

Slavkovské bojiště. Průvodce po krajině bitvy tří císařů
Obsahuje kapitoly Bitva u Slavkova / Austerlitz v kostce * Krajina bitvy * Obce a místa na bojišti i v jeho okolí * Popisy průběhu bitvy na jednotlivých místech * Pamětní znamení (pomníky, památníky, památná místa) * Více než 450 ilustrací, fotografií, plánů a map * Navigační údaje - GPS a QR kódy všech důležitých a významných míst * Orientace, naučné stezky, doprava po bojišti * Doporučené hotely, penziony a restaurace * Důležité kontakty … a mnoho dalších užitečných informací. Celobarevná publikace formátu 217 x 124 mm v pevné vazbě s laminovanou obálkou má 224 stran. Vydáno současně v české, francouzské, německé a anglické mutaci.
Průvodce je určen jak poučeným zájemcům, tak široké veřejnosti. Zahrnuje všechny obce a památná místa na bojišti a v jeho okolí a podrobné popisy průběhu bitvy. Součástí textu jsou i samostatné exkurzy na témata související s bitvou, jako jsou Péče o raněné, Den bitvy, Tradice výročních vzpomínkových akcí, Poutníci míru, Pohřbívání. Připojeny jsou i kapitoly o údajném Slavkovském pokladu, o Zámku ve Slavkově u Brna ad. Výklad je rozšířen i na místa mimo bojiště, jako jsou Brno, Vyškov, Násedlovice a Bratislava. Specifikum - a mimořádnost průvodce - spočívá v tom, že všechna významná místa na bojišti mohou majitelé mobilních telefonů snadno lokalizovat pomocí čtečky otištěných QR kódů!
Praktičnost publikace doplňují kapitoly o orientaci na bojišti, naučných stezkách a cyklostezkách, informace o místní dopravě a tipy na jedno či dvoudenní návštěvu bojiště. Samostatnou kapitolu tvoří přehled doporučených hotelů a penzionů a restaurací, informace o institucích působících na bojišti a kontakty na ně. Pro rychlou orientaci uživatele slouží podrobný rejstřík. Nakladatelská cena české mutace 349,- Kč vč. DPH + poštovné, anglické, německé nebo francouzské mutace 449,- Kč vč. DPH + poštovné.

AKTUALITY

O PRŮVODCI V GLOIRE & EMPIRE

V nejnovějším, 82. čísle renomované francouzské revue Gloire & Empire, věnované historii napoleonského období, vyšla stručná - a velmi pozitivní - anotace a doporučení průvodce. Přinášíme ji v plném původním i českém znění:

VÍCE

CENA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

6. listopadu 2017 mi byla udělena cena Jihomoravského kraje „za dílo, činnost nebo jednání, které výrazným způsobem reprezentuje Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu“.

VÍCE

OHLASY

Publikace, na kterou jsme čekali, Prof. Dušan Uhlíř
Skvělý průvodce, Dr. Christopher Duffy

VÍCE..